top of page
חיפוש

חכמה בינה ודעת - טכניקת אלכסנדר

עודכן: 7 ביוני 2023

לפני מספר חודשים, בסיום הכנס השנתי של עמותת 'המורים לטכניקת אלכסנדר בישראל' שהתקיים בזום, הרגשתי צורך להעביר למורים רשומון מסכם. כי היה לי חשוב (בתקופת הפעילות בזום) להדגיש את חשיבות המגע בשיטת אלכסנדר. קראתי לו: " הגאונות שבפשטות - מגע אלכסנדרי ", את הכתיבה פתחתי בקטע הבא:

" אלכסנדר בחוכמתו גילה רעיון הפועל באדם - היכולת לשבש / לשקם את השימוש שעושה האדם בעצמו. בספרו 'השימוש בעצמי' הוא כתב: 'הערכת התחושה (ההרגשה), היא המדריך היחיד שלנו שמורה לנו אם בפעולות היומיומיות אנו מכוונים את השימוש במנגנונים בצורה הטובה ביותר... הערכת התחושה, המצפן האנושי, נעשתה פחות ופחות אמינה עם התקדמות הציוויליזציה, ובאותה המידה גדל הליקוי בכוון השימוש של האורגניזם האנושי' בבינתו אלכסנדר חקר ופיתח טכניקה למימוש הפוטנציאל הגלום באדם. ובדעותיו הוא מימש ויישם את גילוייו על עצמו ולאחר מכן גילה שיוכל להעביר את היידע החווייתי הזה הלאה לאנושות וזאת בעיקר באמצעות המגע. הוא אמר; 'כדי שהמסר לתלמיד יהיה ברור, חשוב שיהיה מגע'. " מאיר עמית,

עפי הכרות רבת השנים שלי איתך אני יכולה לומר כי, בחוכמתך - בחרת "לנטוש" את העיסוק בו עסקת לפרנסתך, להצטרף לקורס הכשרת מורים ולבחור לעסוק בתחום זה לאורך השנים. תעוזה מיוחדת שלך ושל אביבה זוגתך שאפשרה לבצע שינוי משמעותי כל כך. עם חכמה רבת הרעיונות שיש לך, אתה מייצר סקרנות וחווית לימוד מיוחדת.

בבינתך - במשך יותר מ40 שנות פעילותך בשיטת אלכסנדר, באמצעות הרעיונות המקוריים שלך והיכולת "לקרא בין השיטים", קלטת את המסר שאלכסנדר ניסה להעביר הלאה, וייתרה מזו פיתחת והתפתחת בצורה שייחודית לך. לאחר שהתוודעתי לשיטה והחלטתי להצטרף לקורס להכשרת מורים, בהמלצת מורתי הראשונה ג'וד ונקרט, יצאתי יחד איתה לסיור בקורסים התל אביבים. התחלנו בקורס שלך, מאיר עמית. בשנת 2002 הגעתי ושם נשארתי. זאת בזכות המגע המיוחד שהבהיר לי בצורה ברורה ומדויקת שבקורס שלך אני רוצה להמשיך את ההתפתחות שלי בשיטת אלכסנדר. המפגש עם הכיתה שלך בהנהלתך היה מעניין, מסקרן ואף מרתק, ולא היה לי שום צורך אפילו לבקר בקורסים נוספים כדי לקבל החלטה. זה היה "זה". כפי שאלכסנדר היה אומר "that`s it". היכולת המיוחדת שלך לקלוט ולפתח את השיטה וללמד את הטכניקה השאירה אותי סקרנית גם לאחר 4 שנות לימוד מרווחות ומרתקות. מאז אני מגיעה לקורס שלך בנתניה, גם כמורה וגם כתלמידה, ולאורך השנים אני פוגשת מורים ותיקים וצעירים, וייתרה מזו אני פוגשת את התלמידים האיכותיים אותם אתה מצליח "להעלות בחכה" ולצרף לקורס להכשרת מורים. תלמידים העוסקים במגוון רחב של תחומי עיסוק מעניינים ואף בעלי תפקידים בכירים, מתפתחים ומממשים את הטכניקה באורח חייהם.

ובדעותיך – אתה וזוגתך אביבה, לצידך ויחד איתך, ממשים ומיישמים את הטכניקה באורח חייכם. שמים את הדברים על השולחן כפי שהם, בשקיפות מלאה וללא טיוחם, ומשרים אוירה מאוד מיוחדת בכיתה. תודה. אתם יודעים לעשות זאת בגבורה גם בתקופות קשות, לעבור את המשברים בצורה קלה יותר, ולצמוח מתוך כך. מאחלת לכם עוד שנים רבות של התפתחות בשיטה עם בריאות טובה וחיים מאושרים לאריכות ימים.

שולמית צ'ייקובסקי, יוני 2021


40 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page